apple watch

Nová generácia Apple Watch má byť vybavená funkciou monitorovania spánku

Nie, súčasný model hodiniek Apple Watch naozaj nedisponuje natívnou funkcionalitou pre monitorovanie priebehu a kvality spánku. Ak chcete tieto informácie získať, musíte si stiahnuť aplikáciu tretej strany.

Nie, súčasný model hodiniek Apple Watch naozaj nedisponuje natívnou funkcionalitou pre monitorovanie priebehu a kvality spánku. Ak chcete takéto informácie získať, musíte si stiahnuť aplikáciu tretej strany.

Apple Watch vám dokážu zavolať pomoc, keď spadnete na zem, upozornia vás na problémy so srdcom, no to, či ste spali naozaj dobre a dostatočne dlhý čas vám nepovedia. Monitorovanie spánku je pritom vcelku bežnou vecou, čo sa nositeľných zariadení týka.

Samsung, Fitbit, Honor, Xiaomi… hodinky alebo dostupnejšie náramky týchto a ďalších výrobcov funkciami pre monitorovanie spánku väčšinou disponujú, a to aj ich staršie generácie.

Podľa spoľahlivých zdrojov serveru Bloomberg má Apple rozpracovaný systém sledovania kvality spánku pre svoje inteligentné hodinky, ktorý bude pripravený do roku 2020. Novú funkciu tak s najväčšou pravdepodobnosťou obdržia Apple Watch Series 5, resp. až Apple Watch Series 6.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!
Apple Watch
Apple Watch Series 4

Vzhľadom na softvérové renomé spoločnosti Apple sa dá očakávať, že monitorovanie spánku bude skutočne prepracované a nebude existovať „len do počtu“, poprípade iba kvôli tomu, že ho má mnohá, aj podstatne lacnejšia konkurencia.

Nakoniec, stačí sa pozrieť na dômyselnú detekciu pádu či veľmi presné a spoľahlivé monitorovanie srdečnej činnosti. Spánok za týmito funkciami zrejme zaostávať nebude. Zatiaľ sa však musíme zmieriť s riešeniami tretích strán.