sony xperia 1

Sony Xperia 1 pózuje na novej snímke, vyzerá to na hardvér bez kompromisov

Možno ste pri nadpise spozorneli, čo to tá Sony Xperia 1 vlastne je. Podľa najnovších správ mobilná divízia japonského výrobcu zmení označenie svojich zariadení

Možno ste pri nadpise spozorneli, čo to tá Sony Xperia 1 vlastne je. Podľa najnovších správ mobilná divízia japonského výrobcu zmení označenie svojich zariadení. Xperia XZ4 sa tak konať nebude. 

Sony Xperia 1 je možno strohé, no veľmi ľahko zapamätateľné označenie. Smartfóny zo strednej triedy by sa následne mali označovať dvojcifernou číslicou ako Xperia 10, Xperia 10 Plus a podobne. Pomenovanie je ale jedna vec, výbava druhá.

To, že Sony Xperia 1 ponúkne 6,5″ HDR OLED displej s odvážnym pomerom strán 21:9 už vieme. Veľký obdĺžnik bude logicky sedieť v rovnako dimenzovanom tele a ako takéto dielo vyzerá môžete vidieť na fotografii nižšie. Fialová farba očakávanej novinke pristane.

Predstavená má byť spolu so súrodencami z nižších tried na podujatí Mobile World Congress 2019.

sony xperia 1
Fotografiu Sony Xperia 1 zverejnil ako prvý Evan Blass a.k.a @evleaks

Ak je vo vašom centre pozornosti fotoaparát, vyzerá to, že Sony Xperia 1 nebude zaostávať za súčasnou mobilnou foto špičkou. Podrobnosti nie sú úplne známe, no existuje jedna neoficiálna informácia, ktorá spomína trojitý fotoaparát.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM

Podľa nej má mať hlavný snímač rozlíšenie 52 Mpx a svetelnosť f/1.6. Modul s optickým priblížením má mať 16 Mpx a clonu f/2.8. Tretí 0,3 Mpx ToF snímač dopomôže k hĺbke ostrosti a teda k (nielen) perfektným portrétom s rozostreným pozadím.

Výpis vrcholového hardvéru tiež obsahuje Snapdragon 855, 6 GB RAM, 128 GB úložisko a veľkú 4400 mAh batériu. Spomenieme 4G LTE, NFC, Bluetooth 5.0, krytie IP68Android 9 Pie.

Sony Xperia 1 by mohla byť dostupná v druhom štvrťroku s cenou niekde medzi 800 a 900 eurami. Predbiehať ale nebudeme a počkáme si, aké karty Sony vyloží o pár dní na stôl.