Xperia XA2 Plus

Sony má opäť problémy: Predali len 2 milióny telefónov

Sympatický výrobca z Japonska sa počas 4. štvrťroku opäť prepadol do straty. Spoločnosť ako taká je vďaka rôznym divíziám úspešná, čo však neplatí o jej smartfónoch.

Sympatický výrobca z Japonska, Sony, sa počas 4. štvrťroku opäť prepadol do straty. Spoločnosť ako taká je vďaka rôznym divíziám úspešná, čo však neplatí o jej smartfónoch. Sony Mobile totiž ako jediná skončila v červených číslach.

Spoločnosť Sony Mobile prešla veľkou reštrukturalizáciou zameranou na redukciu nákladov a zefektívnenie práce, no ani to nepomohlo. Divízia sa jednoducho nedokáže udržať ani na nule. Firma konkrétne za posledné tri mesiace stratila celkom 123 miliónov eur, čo nie je najmenej.

Za zlými výsledkami Sony Mobile stoja slabé predaje, ktoré sú podľa servera Xperiablog.net druhé najhoršie od roku 2010. Sony totiž za uplynulé mesiace predal len 1,8 milióna smartfónov.

Momentálne celý svet mobilných nadšencov čaká na otvorenie veľtrhu Mobile World Congress, ktorý začína už koncom mesiaca. Na veľtrhu nám Sony ukáže model Xperia XZ4, ktorý má byť súčasťou novej stratégie spoločnosti.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!