Apple má nový patent: Na odomknutie auta bude stačiť sken tváre

Odomykať auto kľúčom je už pasé. Automobilové spoločnosti vyvíjajú omnoho kreatívnejšie spôsoby odomykania a Apple za nimi rozhodne nezaostáva.

Odomykať auto kľúčom je už pasé. Rôzne automobilové spoločnosti vyvíjajú omnoho kreatívnejšie a zaujímavejšie spôsoby odomykania a Apple za nimi rozhodne nezaostáva, informuje Engadget.

Auto si dokážeme odomknúť hneď niekoľkými spôsobmi. Ak máte to správne auto, môžete si ho odomknúť pomocou smartfónu. Automobilový gigant Hyundai zas chystá použitie odtlačku prsta. Apple sa však odomykanie rozhodol posunúť ešte na vyššiu úroveň a jeho najnovší patent obsahuje rozpoznanie tváre.

Nedávno publikovaný patent zahŕňa technológiu, ktorá zamyká a odomyká auto pomocou tváre jeho majiteľa. To však nie je všetko. Takáto funkcia by mohla umožniť vytvoriť v aute odlišné “účty” hneď niekoľkých vodičov toho istého auta. Každý vodič by tak mal uplatnené aj individuálne nastavenia ako polohu sedadla, hudbu a klimatizáciu, a to priamo v momente, keď ho auto zaregistruje.

Nie je jasné, či ide o aktívny projekt spoločnosti Apple

Patent, ktorý bol pred pár dňami publikovaný bol vyplnený už vo februári 2017. Pokusy Apple o vytvorenie autonómneho vozidla sa však posledné dva roky výrazne zmenili. Aj keď možno nejde o aktívny projekt, je jasné, že Apple si plní svoju administratívnu prácu poriadne a chráni svoje nápady pre možnú budúcnosť.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Redmi Note 11 prídu do Európy, už koncom tohto mesiaca

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať