Apple

Netflix priamo od jabĺčka: Apple vraj prinesie vlastnú streamovaciu službu

Kalifornské jabĺčko by malo už čoskoro ukázať konkurenta pre populárnu streamovaciu službu Netflix.

Kalifornské jabĺčko by malo už čoskoro ukázať konkurenta pre populárnu streamovaciu službu Netflix. Zatiaľ však nevieme takmer vôbec nič. Snáď iba to, že spoločnosť Apple pozvala na nadchádzajúce podujatie hneď niekoľko hviezd z Hollywoodu. Výnimkou teda nebude ani originálny obsah.

O tejto horúcej špekulácii píšu médiá ako The Verge, The Hollywood Reporter či Reuters. Väčšina z nich sa zhoduje na tom, že novú video službu spoznáme 25. marca. V tento deň by malo totiž prebehnúť veľmi špeciálne mediálne podujatie. Teda aspoň tak tvrdia viaceré na sebe nezávislé zdroje.

Nová streamovacia služba má ponúknuť možnosť predplatiť si v nej video služby od konkurencie. Ten, kto tak už spravil, si iba jednoducho pridá svoj existujúci používateľský účet a je po probléme. CNBS ale vylučuje Netflix a sčasti aj HBO, pretože im vraj nesedí žiadaný podiel z tržieb.

Majitelia podporovanej elektroniky od jabĺčka si však okrem toho budú môcť v novej iOS aplikácii pozrieť i originálny obsah, ktorý pre nich nepripraví nikto iný ako spoločnosť Apple. A to úplne zdarma.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb

“Video služba je podobná službe Prime Video od Amazonu alebo Netflixu a zahrnie TV relácie aj filmy, ktoré Apple získal finančnou podporou alebo akvizíciou,” informuje server Bloomberg.

K spusteniu novinky dôjde podľa dostupných informácií z kuloárov niekedy na prelome mesiacov apríl a máj.