redmi note 7 pro

Redmi Note 7 Pro dostal lepší procesor a viac pamäte, s cenou sa príliš nehýbalo

Spoločnosť Xiaomi odsunula svoje najpredávanejšie zariadenia pod samostatnú značku Redmi. Pred viac ako mesiacom sme spoznali model Redmi Note 7, ktorý sa pýši tradične vynikajúcim pomerom medzi cenou a výbavou. 

Spoločnosť Xiaomi odsunula svoje najpredávanejšie zariadenia pod samostatnú značku Redmi. Pred viac ako mesiacom sme spoznali model Redmi Note 7, ktorý sa pýši tradične vynikajúcim pomerom medzi cenou a výbavou. 

Redmi Note 7 ale nemusí stačiť každému. Ak chce niekto predsa len viac, siahnuť bude môcť po lepšie vybavenom Redmi Note 7 Pro. Obe zariadenia majú logicky veľa spoločného. Redmi Note 7 má ale prémiovejšie prevedenie, výkonnejší procesor a väčšiu kapacitu pamätí.

Dizajn sa nezmenil. Pozerať sa tak budeme displej s malým zárezom v hornej časti, tenkou bradou a postrannými okrajmi. Zadnú stranu však bude prekrývať sklo Gorilla Glass 5, ktoré nakoniec nájdeme aj na strane prednej.

redmi note 7 pro
mi.com

Odolnejší a lesknúci sa povrch zvýraznia žiarivé farebné prechody, ku ktorým sa v poslednej dobe prikláňa čoraz viac výrobcov smartfónov.

Redmi Note 7 Pro

Redmi Note 7 Pro má 6,3-palcový LCD displej s rozlíšením 2380 x 1080 pixelov, ktorý je totožný s tým, ktorý obýva bežný Redmi Note 7. Platí to aj o fotoaparátoch.

48 Mpx snímač obrazu Sony IMX586 zvládne 4K video pri 30 FPS (120 FPS slow-mo), HDR režim v reálnom čase a pekné portréty, ktorým dopomôže dodatočný 5 Mpx fotoaparát. Selfie si vyhotovíte s 13 Mpx kamerou.

Dobre vyzerá 4000 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 4.0. Pozor, adaptér, ktorý je dodávaný spolu so zariadením, nevyužije plný potenciál technológie. Dokúpiť si ale môžete príslušenstvo, ktoré Quick Charge 4.0 podporuje.

redmi note 7 pro
mi.com

Redmi Note 7 Pro poháňa úplne nový čipset z dielne spoločnosti Qualcomm, 11nm typ Snapdragon 675. Tento kus kremíka by mal vďaka cieleným optimalizáciám zvládnuť aj náročnejšie hry a iné podobné operácie.

Obzvlášť, ak je spojený so 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Ide vôbec o prvý smartfón z radu Redmi, ktorý má 128 GB pamäť. Slot pre pamäťovú kartu je poruke tiež.

Existuje však aj dostupnejšia verzia so 4 GB RAM a 64 GB internou pamäťou, ktorá by mala taktiež veľmi dobre slúžiť.

Vo výbave ďalej nájdeme 3,5 mm audio rozhranie, vodu odpudzujúci nano povrch p2i a softvérovú stránku reprezentuje užívateľské prostredie MIUI 10, ktoré je vybudované na OS Android 9 Pie.

V tejto triede zariadení je kľúčová cena. Rad Redmi Note zvykne byť v tomto smere azda bezkonkurenčný a výnimkou nie je ani novinka Note 7 Pro. Verzia 4/64 GB bude po prepočte stáť 173 EUR. Typ 6/128 GB len 210 EUR.

Samozrejme, tá dôležitá bude európska cena, ktorá zohľadní miestne náklady na distribúciu a dane. Tú zatiaľ nepoznáme rovnako, ako pri skôr predstavenom Redmi Note 7. Teraz zostáva len čakať, kedy sa obe novinky objavia u nás a v ďalších európskych regiónoch. Dostupnosť však zatiaľ priamo potvrdená nebola.

Snáď nás Xiaomi neobíde.

Total
2
Zdieľaní