Projekt Mars One končí. Dôvodom je bankrot

Je to smutná správa, ale je to tak. Spoločnosť, ktorá chcela ľudskú rasu dostať na povrch Marsu, musela prerušiť takmer všetky operácie. Dôvodom bol bankrot.

Je to smutná správa, ale je to tak. Spoločnosť, ktorá chcela ľudskú rasu dostať na povrch Marsu, musela prerušiť takmer všetky operácie. Dôvodom je bankrot.

Toto všetko sa ale údajne stalo ešte v januári, čo potvrdzuje aj listina, ktorú našiel jeden z používateľov siete Reddit.

Čo bol projekt Mars One?

Išlo v podstate o projekt, ktorého cieľom bolo kolonizovať Mars. Mars One bol rozdelený na dve spoločnosti (časti). Jednou bola nezisková Mars One Foundation a tou druhou jej presný opak, Mars One Ventures.

Osud Mars One Ventures

Švajčiarska Ventures AG zbankrotovala ešte 15. januára, pričom jej hodnota dosahovala výšky až 100 miliónov dolárov (88 miliónov eur). Na druhú stranu, Mars One Ventures PLC, ktorá bola registrovaná v Spojenom kráľovstve, nemala na účte údajne ani len 20 tisíc dolárov (17 tisíc eur).

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Ako je na tom neziskovka?

Čo sa neziskovej spoločnosti týka, o tej zatiaľ žiadne kľúčové informácie nemáme. Bas Lansdorp, otec celej myšlienky však tvrdí, že nadácia stále funguje, avšak sa nemôže pohnúť ďalej bez ďalších investícií.

Ciele tohto projektu boli počas celej jeho existencie kontroverzné a mnohí o jeho realizácii pochybovali. Ako môžeme vidieť, naozaj to zatiaľ nevyzerá na úspešný koniec.

Veci sa ale môžu zmeniť. O nových informáciach týkajúcich sa Mars One vás budeme určite informovať.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať