POTVRDENÉ: Xiaomi Mi 9 bude poháňať najnovší Snapdragon 855

Xiaomi Mi 9, ktorého predstavenie prebehne už 20. februára, sa bude snažiť konkurovať chystaným novinkám z dielne Samsungu.

Najnovším kúskom puzzle do skladačky prispel viceprezident Xiaomi, Xiang Wang, ktorý bol v poslednom čase poriadne aktívny na Twitteri. Práve tam len nedávno zverejnil oficiálne rendery zariadenia a pred niekoľkými hodinami aj informáciu o čipsete.

Potvrdil totiž, že Xiaomi Mi 9 bude poháňať najnovší a zároveň najvýkonnejší čipset, Snapdragon 855.

V zaujímavých infografikách Wang zároveň znázorňuje, že Snapdragon 855 je v porovnaní so Snapdragon 845 až o 45 % výkonnejší. Výkon grafického čipu sa mal zvýšiť o ďalších 20 %. Snapdragon 855 prináša výrazné vylepšenie aj pri umelej inteligencii. Hovorí sa až o 3-násobnom zvýšení výkonu. Nová generácia čipu však prináša aj ďalšie zmeny, a to hlavne podporu pre Wi-Fi 6, 4K HDR10+ video pri 60 fps a ďalšie.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

Vyzerá to tak, že novinka z dielne čínskeho výrobcu môže okrem pekného dizajnu a 48 Mpx fotoaparátu priniesť aj výkon na rozdávanie. Či sa jej podarí úspešne konkurovať veľkým výrobcom známym hlavne v Európe ukáže až čas.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať