Elektromobily Tesla

Musk: Naše autá získajú plnú autonómnosť do konca 2019

Šéf automobilky Tesla, Elon Musk, v stredu oznámil budúcnosť autonómnosti svojich vozidiel. Podľa všetkého sa tak stane ešte tento rok.

Šéf automobilky Tesla, Elon Musk, v stredu oznámil budúcnosť autonómnosti svojich vozidiel. V rozhovore spojenom s ohlásením finančných výsledkov vyslovil zaujímavý predpoklad. Podľa Muska by mali elektromobily Tesla získať plnú autonómnosť už koncom tohto roka.

Kedy si myslíme, že budú Tesly bezpečné aj v režime plnej autonómnosti?“ Opýtal sa sám seba. „Stane sa tak pravdepodobne koncom tohto roka. Potom už bude len na úradoch kedy sa rozhodnú, či to schvália,“ dodal.

Experti sú skeptickí

Mnohí experti sú však skeptickí. Veľké automobilky začali upravovať dátum nasadenia plnej autonómnosti vozidiel už v roku 2017. Systémy sa neustále zlepšujú, no základ ostáva rovnaký – stále potrebujú šoféra, ktorý bude dávať pozor na bezpečnosť aby mohol v prípade potreby zasiahnuť.

To však Muska nijak neodradilo. „Už teraz máme systém, ktorý dokáže prevziať plnú kontrolu na diaľniciach. Od vstupu na diaľnicu až po výjazd, vrátane predchádzania vozidiel. Všetko ovládame,“ zakončil.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem