motorola

Motorola Moto G7 Power je batériový šampión: Konkurenciu absolútne zosmiešnil

Moto G7 Power je jedným zo štvorice nových smartfónov z dielne Motoroly, ktoré na trh prišli len nedávno.

Moto G7 Power je jedným zo štvorice nových smartfónov z dielne Motoroly, ktoré na trh prišli len nedávno. Ako jeho názov napovedá, jeho najsilnejšou stránkou bude výdrž na jedno nabitie, o čom svedčí aj veľká, 5 000 mAh, kapacita batérie. Potvrdili to aj prvé merania, za ktorými stojí redakcia Phone Arena.

Niekoľkodňová výdrž určite nie je niečo, čo by bolo v dnešnej dobe energeticky hladných displejov a čipsetov pravidlom. Zmeniť sa to snaží nový Moto G7 Power, ktorý v testoch Phone Arena dosiahol až 3-dňovú výdrž. Na testovanie sa využíva webový script, ktorý rovnako testuje všetky Android aj iOS zariadenia. Na druhom mieste sa umiestnil Mi Max 2 s 5 300 mAh batériou.

Moto G7 Power dokázal ostať zapnutý celých 20 hodín a 8 minút. Druhý Mi Max 2 za ním zaostával o viac ako 2 a pol hodiny. Tretiu priečku obsadil LG X Power a štvrtú opäť Motorola, no s modelom Moto E5 Plus.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Pre porovnanie, vlajková loď Samsungu z jesene minulého roku, Galaxy Note 9, v rovnakom teste dosiahla výdrže 8 hodín a 56 minút, iPhone Xr zas 11 hodín a 1 minútu.

Moto G7 Power už usilovne testujeme aj u nás v redakcii. Ak máte viac otázok, neváhajte sa nás pýtať, veľmi radi vám odpovieme.