Zázrak sa nekoná: iPhony v roku 2019 prídu s Lightning káblom a pomalou 5W nabíjačkou

Majitelia iPhonov sa musia uspokojiť s pomalým nabíjaním aj v roku 2019.

2
iPhone XR
iPhone XR (FOTO Marek Urban)

Aj napriek tomu, že internetom kolujú dohady o tom, že chystané iPhony ponesú USB C port to vyzerá tak, že realita bude o niečo menej prajná.

Japonský web Macotakara totiž tvrdí, že iPhony pre rok 2019 aj naďalej využijú konektor Lightning a rovnakú 5 W nabíjačku, ktorú Apple k smartfónom balil aj doteraz. Je to vraj z toho dôvodu, aby Apple ušetril peniaze. Tí zákazníci, ktorí budú chcieť využiť rýchlejšie nabíjanie si budú musieť kúpiť 12 W nabíjačku určenú pre iPady.

Publikácia okrem toho tvrdí, že Apple sa bude snažiť Lightning využívať čo najdlhšie, aby držal výrobné náklady na minime a podporil tak predaje príslušenstva. Pre zákazníkov je to pochopiteľne zlá správa, keďže originálne príslušenstvo od Apple je drahšie, než sa mnohým pozdáva.

Spoločnosť okrem toho minulú jeseň predstavila iPad Pro, ktorý už disponuje USB C portom, a tak sa očakávalo, že k podobnej zmene dôjde aj pri smartfónoch. Bohužiaľ, tešili sme sa asi predčasne.

Základná nabíjačka v balení iPhonov (5 W) ponúka len pomalé nabíjanie, ktoré je pri väčších kapacitách batérií čoraz väčším problémom.