Skladací smartfón od Huawei na digitálnej pozvánke

Huawei ovládne mobilný priemysel: Jeho skladací smartfón príde z budúcnosti

Gigant Huawei začal pozývať na predstavenie svojho prvého smartfónu so skladacou konštrukciou.

Gigant Huawei začal pozývať na predstavenie svojho prvého smartfónu so skladacou konštrukciou. Digitálna pozvánka nesie logo spoločnosti, miesto predstavenia, dátum aj čas, a to vrátane profilu avizovanej novinky, ktorá podľa výrobcu spája budúcnosť.

Skladací smartfón bude priamo konkurovať tiež avizovanému Galaxy F (Galaxy Fold) z dielne spoločnosti Samsung. Podobný zámer má ale hneď viacero výrobcov z mobilného priemyslu, takže môžeme počas prvého polroka očakávať smršť rôznorodo fungujúcich skladacích mobilných telefónov.

O tom od Huawei toho veľa nevieme. Lepšie povedané, nevieme takmer vôbec nič (teda až na 5G, čo vyplýva i z pozvánky). Ak to porovnáme so situáciou na strane kórejského giganta, tak už dnes poznáme jednu z jeho kľúčových častí. O ohybnom Infinity Flex displeji padla zmienka ešte počas minuloročnej konferencie pre vývojárov softvéru, kedy bol zároveň poodhalený i samotný smartfón Galaxy F.

MWC 2019

Ako je príležitosť vidieť trošku vyššie, k predstaveniu skladacieho smartfónu dôjde počas blížiaceho sa podujatia Mobile World Congress 2019 (MWC), ktoré otvára svoje brány koncom mesiaca. Samsung tak spraví 20. a Huawei pre zmenu 24. februára. Výnimkou by však nemal byť ani LG, Lenovo či viacero ďalších výrobcov, predovšetkým z Číny. Bude to teda veľmi zaujímavé.

TIP REDAKCIE
Microsoft chystá vylepšenie pre Správcu úloh: Takto bude vyzerať v novom kabáte!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať