Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds
Bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds (RENDER @rquandt / WinFuture.de)

Spoločnosť Samsung nám 20. februára ukáže svoju novú vlajkovú loď Galaxy S10 vrátane skladacieho modelu Galaxy F. Pri smartfónoch to však v ten večer vraj neskončí, pretože je pripravené ešte jedno malé prekvapenie. Svetlo sveta totiž uzrú i šikovné bezdrôtové štuple, ktoré by mali niesť názov Galaxy Buds.

Naznačuje to render od WinFuture, kde máme tieto dva audio kúsky príležitosť vidieť položené na zadnej strane Galaxy S10+. Svietiace notifikačné LED svetlo na prenosnej krabičke nám zase potvrdzuje prítomnosť reverzného nabíjania, o čom sme písali pred pár dňami.

Nová vlajková loď giganta Samsung bude vďaka tejto čoraz populárnejšej technológii môcť prenášať šťavu do prázdnych batérií hladnej elektroniky. A to bez toho, aby sme museli použiť akýkoľvek fyzický kábel. Bezdrôtový prenos by mal s najväčšou pravdepodobnosťou prebiehať prostredníctvom rozšíreného štandardu Qi, ktorý nie je cudzí ani spoločnosti Huawei a jej minuloročnému Mate 20 Pro.

Server GSMArena píše, že čo sa týka cenovky novinky, tak za štuple Galaxy Buds zrejme zaplatíme niečo okolo 150 eur. Pôjde teda o nepriameho konkurenta pre bezdrôtové slúchadlá zo slnečnej Kalifornie Apple AirPods.