Galaxy S10

EÚ verzia Galaxy S10+ naberá na výkone: Nový test prezradil vyššie skóre

Samsung Galaxy S10 a S10+ spoznáme približne o dva týždne. O novinkách z dielne juhokórejského výrobcu však už teraz vieme veľa informácií.

Samsung Galaxy S10 a S10+ spoznáme približne o dva týždne. O novinkách z dielne juhokórejského výrobcu však už teraz vieme veľa informácií, vrátane kompletnej špecifikácie. Jedným z údajov, u ktorých máme stopercentnú istotu, je typ procesora, ktorý bude poháňať európsku verziu. V Galaxy S10 a S10+ bude tikať Exynos 9820.

Doterajšie testy v aplikáciách ako AnTuTu či GeekBench však naznačovali, že verzia s procesorom Exynos 9820 nebude tak výkonná ako verzia so Snapdragon 855, ktorá mieri na americký a čínsky trh. Vyzerá to však tak, že Samsung usilovne optimalizuje aj svoj vlastný čipset, o čom svedčí aj vyššie skóre namerané v aplikácii Geekbench.

Rýchly pohľad prezrádza, že Galaxy S10+ s Exynos 9820 po optimalizácii vykazuje o 9 % vyšší výkon ako pred ňou. V praxi to znamená, že Galaxy S10+ s čipsetom Exynos je momentálne výkonnejší než verzia so Snapdragon 855.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?
Zdroj: GSMArena

Ešte lepšou správou je výkon jednotlivých jadier (single-core), v ktorom je Exynos 9820 neporovnateľne lepší. Za procesorom Apple A12 Bionic zaostáva len o 300 bodov.

Zdroj: GSMArena

Vyzerá to teda tak, že sa Samsung blíži k finálnej podobe softvéru, čo nás neprekvapuje. Predstavenie sa totiž koná už 20. februára, čo je bližšie, než sa môže zdať.