Tech festival IXPO

Bratislavu čoskoro ovládne technologický festival IXPO, kde nesmieš chýbať

Naše hlavné mesto bude koncom apríla hosťovať prvý ročník ambiciózneho technologického a inovačného festivalu s názvom IXPO.

Naše hlavné mesto bude koncom apríla hosťovať prvý ročník ambiciózneho technologického a inovačného festivalu s názvom IXPO. Ak teda patríš medzi milovníkov umelej inteligencie, autonómnych vozidiel či virtuálnej reality, tak by si na ňom rozhodne nemal chýbať.

Čo sa týka dátumu, festival IXPO otvára svoje brány 26. a potrvá až do 28. apríla. Šou prebehne pod ozrutným šapitó s rozlohou až 6 400 metrov štvorcových, ktoré umiestnia priamo na Tyršovo nábrežie v Bratislave.

„Slovensko je krajina, ktorá rýchlo napreduje aj v oblasti technologií a inovácií, no podujatie, ktoré by to ukázalo v plnej kráse aj širokej verejnosti, tu chýba. IXPO má byť platformou, ktorá nám pomôže lepšie pochopiť meniaci sa svet a zároveň pritiahnuť ten svet k nám,“ uviedol Matej Drlička zo spoločnosti Viva Events, ktorá organizuje IXPO 2019.

Tech festival IXPO
Tech festival IXPO

Na festival dorazí okolo 60 vystavovateľov vrátane medzinárodných spíkrov, takže sa určite máme na čo tešiť. Na mieste bude až 6 pódií, kde nám porozprávajú o svojich skúsenostiach z viacerých odborov. Na svoje si prídu milovníci spotrebiteľských technológií, sci-fi alebo hier, pretože dorazí i skupinka ostrieľaných herných vývojárov. Pre gamerov bude navyše k dispozícii aj špeciálny pavilón, kde zase dostanú príležitosť spoznať nielen najnovšie herné tituly.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

„Prinášať inovatívne riešenia, ktoré ľuďom uľahčujú život, patrí do našej dennej reality. Aj preto je pre nás spojenie s podujatím, ktoré chce ľudsky predstaviť technológie bližšej i vzdialenejšej budúcnosti absolútne prirodzené,“ prezradil Miloš Lalka, riaditeľ komunikácie a značky Orange. Slovenský mobilný operátor je generálnym partnerom IXPO.

Viac podrobnejších informácií nájdete priamo na oficiálnej web stránke festivalu www.ixpo.sk.