Hacker

Hackni e-voľby a zarobíš: Švajčiarsko ponúka za nájdenie dier bohatú odmenu

Ak patríš medzi technicky zdatnejších jedincov a myslíš, že by si sa dokázal dostať i do volebného systému, tak dostaneš príležitosť získať nemalú finančnú odmenu.

Ak patríš medzi technicky zdatnejších jedincov a myslíš, že by si sa dokázal dostať i do volebného systému, tak dostaneš príležitosť získať nemalú finančnú odmenu. A to priamo od švajčiarskej vlády, ktorá chce týmto šikovným spôsobom nájsť všetky potenciálne diery v bezpečnosti.

Testovanie bude prebiehať od 24. februára do 24. marca, čo je, ako píše The Verge, typická doba hlasovania. Každý jeden hacker musí ale najskôr prejsť oficiálnou registráciou, po čom mu už nič nebráni v tom, aby sa pustil do roboty.

Výšky odmien sú odlišné. Všetko tu záleží iba od toho, aké sú schopnosti dotyčného. Ak je v tom naozaj dobrý, vie si polepšiť o 50 000 dolárov. Musí však vedieť, ako manipulovať s počtom hlasov, a to bez toho, aby to niekto zistil. Najúspešnejší hackeri si medzi sebou rozdelia až 150 000 dolárov.

  • odmena za manipuláciu hlasov (bez zistenia): od 30 do 50 000 $
  • odmena za manipuláciu hlasov (so zistením): 20 000 $
  • odmena za upozornenie na potenciálne slabé miesta: 100 $
TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Ako už bolo spomínané, takzvaného PIT testovania (Public Intrusion Test) sa môže zúčastniť každý, kto prejde cez povinnú registráciu. Viac informácií nájdeš priamo na webe, kde nechýba ani zoznam podmienok, ktoré musia všetci zúčastnení poctivo dodržiavať. Žiadosť o registráciu nájdeš tu.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať