blue origin

Jeff Bezos má veľkolepé plány: Blue Origin zoberie ľudí do vesmíru už tento rok

Vesmírny turizmus bude prekvitať aj vďaka generálnemu riaditeľovi Amazonu. Jeff Bezos sľúbil, že prvých cestujúcich vyšle do vesmíru už tento rok.

Vesmírny turizmus bude prekvitať aj vďaka generálnemu riaditeľovi Amazonu. Jeff Bezos sľúbil, že prvých cestujúcich vyšle do vesmíru už tento rok.

Súkromná spoločnosť pre vesmírny turizmus, Blue Origins, v posledných rokoch urobila niekoľko veľkých a obsiahlych krokov k dosiahnutiu svojich cieľov. Jej vlajková loď pod názvom New Shepard dosiahla počas skúšobného letu v roku 2015 požadované limity na vstup do vesmíru. Jeff Bezos chce prvých cestujúcich poslať do vesmíru už tento rok.

“Tento rok. Toto je prvýkrát čo hovorím “tento rok”. Niekoľko rokov som hovoril “budúci rok”,” ubezpečuje Bezos. Jeho vesmírna loď dosiahla takzvanú Kármánovú hranicu, ktorá sa nachádza vo výške 100 kilometrov nad zemským povrchom. Konkurencia vesmírnej spoločnosti Blue Origin, Virgin Galactic, ešte takúto výšku so svojou loďou nedosiahli. New Shepard je tak konkurenčne popredu.

Najväčší cieľ Blue Origin? Splniť lunárnu misiu pred rokom 2023

“Myslím, že to je jedna z vecí, ktoré budú musieť premyslieť,” tvrdí Bezos. Blue Origin má však ešte väčšie plány, ktoré siahajú za New Shepard. S ich novou a omnoho väčšou raketou New Glenn budú schopní dosiahnuť nižšiu obežnú dráhu Zeme, čo sú stovky až tisíce kilometrov nad Kármánovou hranicou. Spoločnosť sa usiluje o testovací let v roku 2021 a do roku 2023 by sa chcela dostať dokonca na Mesiac.

Total
2
Zdieľaní