Tesla Supercharger

Tesla sa zľakla odporu: Nabíjanie elektromobilov nebude nakoniec až tak drahé

Avizované zdražovanie staníc Supercharger nebude nakoniec až tak veľké, ako pred pár dňami tvrdila spoločnosť Tesla. Môžu za to fanúšikovia.

Avizované zdražovanie staníc Supercharger nebude nakoniec až tak veľké, ako pred pár dňami tvrdila spoločnosť Tesla. Môžu za to fanúšikovia jej elektromobilov, ktorí vyjadrili svoju nespokojnosť. Automobilka preto po novom tvrdí, že zvyšovanie cien za nabíjanie porastie o 10 % menej.

Z pôvodných 33 % tak zostane iba okolo 20. Netýka sa to však úplne každej krajiny. Niekde môže suma za kWh porásť o 15, niekde zase až o 23 percent. Všetko záleží iba od miestnych podmienok.

Server Electrek píše, že na území starého kontinentu sme mali pôvodne platiť za nabíjanie na stanici Supercharger od 28 do 32 centov (1 kWh). Niečo také by však potom zhoršilo súčasnú úroveň konkurencieschopnosti spoločnosti Tesla voči nabíjacím staniciam tretej strany, ktoré už čoskoro zaplavia celú Európu. Aj preto teda zrejme nastala zmena rétoriky.

Zvyšovanie cien prišlo v dobe, keď moderná americká automobilka očakáva pokles štvrťročného zisku. Elon Musk prezradil, že ich cieľ nespočíva v tom, aby zarábali na nabíjaní elektromobilov, ale aby neboli stratoví. Zároveň sa však chcú vyhnúť tomu, aby nespravili z elektrickej energiu ešte drahší produkt ako súčasné fosílne palivá.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať