Tesla Model X

Tesla chystá novinku: Jej elektromobily si samé zabezpečia odtiahnutie

Elon Musk nám prezradil aj pár zaujímavých informácií o tom, čo čaká používateľov súčasných elektromobilov od automobilky Tesla.

Elon Musk nám okrem čerstvých detailov o elektrickom pickupe a malom SUVčku Model Y prezradil aj pár zaujímavých informácií o tom, čo čaká používateľov súčasných kúskov. Súčasťou jednej z nadchádzajúcich aktualizácií má byť aj taká funkcionalita, ktorá umožní vozidlu, aby si v prípade problémov samé privolalo odtiahnutie.

A to dokonca ešte predtým, ako vôbec k niečomu dôjde. Túto neľahkú úlohu dostane na starosti inteligentný počítač v útrobách elektromobilu. Keď si náhodou všimne na konštrukcii niečo, čo bude onedlho viesť k vážnemu poškodeniu, v tom momente sám od seba kontaktuje najbližšiu odťahovú službu, aby používateľ príliš dlho nečakal.

Privolanie odtiahnutia sa bude dať, samozrejme, zrušiť. Keď tak inteligentný systém spraví, dá o tom vedieť na palubnom displeji, kde zároveň ponúkne i možnosť zrušiť objednávku. Ak dotyčný uzná za vhodné, stačí iba stlačiť zobrazené tlačidlo a je po probléme.

Zatiaľ však nevieme presne povedať, kedy sa tejto avizovanej novinky dočkáme. Vizionár Elon Musk ju iba okrajovo spomenul počas toho, ako nám prezrádzal obchodné výsledky automobilky Tesla. Rovnako ale padlo slovo aj na udržanie generovania profitu či ambiciózny elektrický pickup, aký vraj zatiaľ nemá obdoby. Čo sa týka crossoveru Model Y, tak ten vraj začnú vyrábať v priebehu roka 2020.

TIP REDAKCIE
Nový fenomén? Vlastný čipset plánuje aj Oppo, prísť môže už v roku 2023
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať