Snapdragon

Snapdragon 855 zničil všetku konkurenciu. Nestačili mu ani najnovšie iPhony

Jednou z najpoužívanejších aplikácií pre meranie výkonu je AnTuTu. Je to osvedčená služba, ktorá je tu s nami už dlhé roky.

Jednou z najpoužívanejších aplikácií pre meranie výkonu je AnTuTu. Je to služba, ktorá je tu s nami už dlhé roky, za ktoré sa osvedčila nielen pri meraní výkonu, ale aj pri zisťovaní pravosti zariadení. Centrála spoločnosti – AnTuTu Labs – plní ešte jednu zaujímavú funkciu.

Necháva si zostrojiť vlastné zariadenia s najnovšími čipsetmi a čo najčistejšími verziami operačného systému, ktoré sú určené len pre jednu vec, a to čo najpresnejšie zmerať výkon daných komponentov.

Firma sa teraz zamerala na najnovší procesor od Qualcommu – Snapdragon 855. Ide o čip, ktorý bude poháňať azda všetky chystané vlajkové lode vrátane Galaxy S10 (v USA a Číne), LG G8, Xperia XZ4, Xiaomi Mi 9 a ďalšie.

Zdroj: AnTuTu

 

Referenčný smartfón poháňaný Snapdragon 855 už prešiel testami a výsledky sú viac ako povzbudivé. Čipset totiž ponoril všetku konkurenciu vrátane najnovších iPhonov. Boli by sme síce radi, ak by sa vo výsledkoch objavil aj Exynos 9820 z dielne Samsungu, ktorý bude poháňať Galaxy S10 v Európe a inde vo svete, no podľa posledných informácií by Snapdragon 855 neprekonal.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Z výsledkov je zaujímavé porovnanie referenčného modelu smartfónu od AnTuTu s minuloročným procesorom Snapdragon 845 (posledné miesto) a OnePlus 6T, ktorý taktiež poháňa Snapdragon 845. Rozdiel medzi nimi je celkom veľký, čo naznačuje, že softvérová optimalizácia môže zohrať veľkú úlohu aj pri Snapdragon 855.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať