Snapdragon 855 zničil všetku konkurenciu. Nestačili mu ani najnovšie iPhony

Novinka od Qualcommu nemá konkurenciu.

0
Snapdragon
Snapdragon

Jednou z najpoužívanejších aplikácií pre meranie výkonu je AnTuTu. Je to služba, ktorá je tu s nami už dlhé roky, za ktoré sa osvedčila nielen pri meraní výkonu, ale aj pri zisťovaní pravosti zariadení. Centrála spoločnosti – AnTuTu Labs – plní ešte jednu zaujímavú funkciu.

Necháva si zostrojiť vlastné zariadenia s najnovšími čipsetmi a čo najčistejšími verziami operačného systému, ktoré sú určené len pre jednu vec, a to čo najpresnejšie zmerať výkon daných komponentov.

Firma sa teraz zamerala na najnovší procesor od Qualcommu – Snapdragon 855. Ide o čip, ktorý bude poháňať azda všetky chystané vlajkové lode vrátane Galaxy S10 (v USA a Číne), LG G8, Xperia XZ4, Xiaomi Mi 9 a ďalšie.

Zdroj: AnTuTu

 

Referenčný smartfón poháňaný Snapdragon 855 už prešiel testami a výsledky sú viac ako povzbudivé. Čipset totiž ponoril všetku konkurenciu vrátane najnovších iPhonov. Boli by sme síce radi, ak by sa vo výsledkoch objavil aj Exynos 9820 z dielne Samsungu, ktorý bude poháňať Galaxy S10 v Európe a inde vo svete, no podľa posledných informácií by Snapdragon 855 neprekonal.

Z výsledkov je zaujímavé porovnanie referenčného modelu smartfónu od AnTuTu s minuloročným procesorom Snapdragon 845 (posledné miesto) a OnePlus 6T, ktorý taktiež poháňa Snapdragon 845. Rozdiel medzi nimi je celkom veľký, čo naznačuje, že softvérová optimalizácia môže zohrať veľkú úlohu aj pri Snapdragon 855.