Micro LED displej od Samsungu

Samsung vytiahol eso: Modulárny Micro LED displej do obývačky je dokonalý

Samsung chce spraviť z Micro LED technológie súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu, preto prináša 75″ verziu jeho futuristického televízora The Wall.

Samsung chce spraviť z Micro LED technológie súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu, preto prináša 75″ verziu svojho futuristického televízora The Wall. Novinka z CES 2019 má tiež modulárny systém, ktorý umožňuje v prípade potreby zväčšiť základnú uhlopriečku o ďalšie palce.

Ak ich má zákazník kam zavesiť, tak s tým nie je absolútne žiadny problém. Stačí iba pripojiť ďalšie moduly a obrazovka porastie o 5, 10 alebo viac palcov. Všetko navyše prebieha bez toho, aby bolo potrebné použiť špeciálne náradie alebo pomôcky. Nedávna demonštrácia systému nižšie je toho názorným príkladom.

O dostupnosti nevieme takmer vôbec nič. Iba to, že si zobrazovací panel budeme môcť zaobstarať v roku 2020. Keď zoberieme do úvahy, že ide o pokročilú zobrazovaciu technológiu s prvotriednym obrazom, praktickým modulárnym systémom a minimalistickým dizajnom bez rámikov, tak treba počítať s vyššou cenovkou. Bližšie detaily ale zatiaľ nepoznáme.

Prvotriedny obraz

Micro LED technológia je v porovnaní s LCD lepšia hneď vo viacerých smeroch. Medzi jej prednosti patrí lepší energetický manažment, odozva alebo kontrast. Trúfa si navyše aj na OLED technológiu. Má totiž lepšiu efektivitu, vyšší jas a podľa dostupných informácií i dlhšiu životnosť.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: 4ka zverejnila vianočnú ponuku na rok 2021. Zlacňuje služby aj telefóny!

Modulárny systém

Pripájanie alebo odpájanie modulov poskytuje používateľovi voľnú ruku vo výbere rozlíšenia, uhlopriečky alebo pomeru strán.

Samsung sa tak vie vďaka relatívne jednoducho fungujúcemu systému ešte lepšie prispôsobiť potrebám potenciálnych zákazníkov, čo mu bez akýchkoľvek pochýb zabezpečí obrovskú pozornosť. Platí to ale aj o využití Micro LED technológie. Nič podobné zatiaľ neukázal ani jeden výrobca spotrebnej elektroniky na svete.

Total
45
Zdieľaní
Total
45
Zdieľať