samsung

Samsung spustil výrobu 1 TB pamäťových modulov pre mobilné zariadenia

Kórejský Samsung ako najväčší výrobca polovodičových komponentov na svete opäť posúva hranice v odvetví ukladania dát. Započal totižto hromadnú výrobcu prvej 1TB pamäte štandardu eUFS 2.1.

Kórejský Samsung ako najväčší výrobca polovodičových komponentov na svete opäť posúva hranice v odvetví ukladania dát. Započal totižto hromadnú výrobu prvej 1 TB pamäte štandardu eUFS 2.1.

Nová pamäť od Samsungu pritom nie je len veľká, ale aj rýchla. Porovnanie rýchlostí najlepšie ukáže tabuľka nižšie v texte, kde ju výrobca porovnáva s predchádzajúcimi generáciami svojich pamätí.

Nový typ pamäte nerieši žiadny existujúci problém s nedostatkom miesta pre ukladanie dát. Predstavuje skôr ukážku schopností kórejského výrobcu ako lídra segmentu, ktorý dokáže vyrobiť pamäť pre tých najnáročnejších zákazníkov a hlavne pre budúcnosť spojenú s čoraz objemnejším multimediálnym obsahom.

samsung

To, že je takáto pamäť v súčasnosti drahá, netreba ani pripomínať. Stačí sa pozrieť na najlepšiu verziu minuloročného Samsung Galaxy Note 9, ktorý svojim zákazníkom taktiež ponúkol 1 TB úložné miesto.

To ale bolo vytvorené 512 GB internou pamäťou a dodatočnou 512 GB pamäťovou kartou. Predávať sa začal s cenou 1 250 EUR.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Bude tohtoročný Samsung Galaxy Note 10 vybavený novým 1 TB pamäťovým modulom? Zrejme áno. Samsung Galaxy S10 ho s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane, keďže sa jeho výroba ešte len začala. S 512 GB verziou ale počítať môžeme.

Aj keď väčšine užívateľov bohate stačí také 64 alebo 128 GB miesto pre dáta, je dobré vedieť, že nároky budúcnosti sú pokryté už teraz.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať