Bluetooth 5.1 oficiálne: Ponúkne na centimeter presnú lokalizáciu objektov!

V dnešnej dobe sa už pri lokalizácii zariadení nespoliehame len na GPS, ale aj na iné spôsoby. Jedným z nich je napríklad Wi-Fi, resp. sila signálu.

V dnešnej dobe sa už pri lokalizácii zariadení nespoliehame len na GPS, ale aj na iné spôsoby. Jedným z nich je napríklad Wi-Fi, resp. sila signálu. Pomocou nej v kombinácii s GPS dokážu zariadenie relatívne presne zistiť, kde sa nachádzajú. Vďaka novému Bluetooth 5.1 bude zisťovanie polohy ešte presnejšie.

Organizácia Bluetooth Special Interest Group (SIG) pred dvoma dňami oficiálne zverejnila špecifikáciu Bluetooth 5.1, ktorého najväčšou novinkou je výrazné vylepšenie lokalizácie. Bluetooth už teraz používa niekoľko spoločností a organizácii pre približné zisťovanie polohy. S verziou Bluetooth 5.1 bude tento proces podstatne jednoduchší a neporovnateľne presnejší.

Ak sa pýtate, kde by ste mohli využiť Bluetooth pre navigáciu, pýtate sa dobre. Využití je hneď niekoľko – od hľadania strateného predmetu s Bluetooth sledovačom až po využitie v múzeách, kde vás pomocou Bluetooth systém môže priviesť ku konkrétnemu dielu. Pochopiteľne, Bluetooth nemá až tak veľký dosah, takže využitie je mierené hlavne na interiér. Bluetooth SIG pritom tvrdí, že novinka dokáže zariadenia navigovať na centimeter presne.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Bluetooth 5.1 prináša aj ďalšie menšie novinky, o ktorých si môžete prečítať v oficiálnej dokumentácii.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať