Razer Raptor

Razer vyrobil nový monitor: Herný Raptor má 27″, WQHD, 144 Hz a HDR

Renomovaný výrobca herného príslušenstva vyrukoval s vlastným monitorom pre náruživých hráčov. Razer Raptor nie je žiadny prototyp, ale reálny produkt.

Renomovaný výrobca herného príslušenstva vyrukoval so svojím vlastným monitorom pre náruživých hráčov. Razer Raptor nie je žiadny prototyp, ale reálny produkt, ktorý príde na pulty obchodov počas nadchádzajúcich mesiacov. Cenovka by sa v USA mala pohybovať okolo 700 $.

Razer Raptor ponúka 27-palcovú IPS obrazovku so 144 Hz obnovovacou frekvenciou, kontrastným pomerom 1 000 : 1 a WQHD (2 560 x 1 440 pixelov) rozlíšením. Rovnako treba spomenúť i rýchlosť odozvy, ktorá sa pohybuje od 1 (s Motion Blur) do 7 (vraj klasika) milisekúnd. Nechýba mu však ani široký dynamický rozsah (HDR400), 95-percentné pokrytie farebného rozsahu DCI-P3 či maximálny jas o veľkosti 420 nitov, informuje The Verge.

Podporu pre Nvidia G-Sync tu ale budete hľadať márne. Musíte si totiž vystačiť iba s technológiou AMD FreeSync.

Razer Raptor
Razer Raptor
Razer Raptor
Razer Raptor

Čo sa týka konektivity, používateľ monitora Raptor môže využiť HDMI, USB C, Display Port alebo klasiku v podobe USB A.

Okrem nadupanej technickej špecifikácie stojí za zmienku aj svojský dizajn alebo prevedenie konštrukcie z kovu a špeciálnej tkaniny, kde vynikajú tenučké rámiky okolo zobrazovacieho panela. Predovšetkým, ak padne reč na stojan a jeho zadnú stranu so zelenými káblami. A áno, nezabudli ani na legendárne Razer Chroma osvetlenie.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovák kvôli tejto SMS prišiel o 400 €. POZOR na toto číslo!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať