Koncept PlayStation 5

PlayStation 5 a nový Xbox vraj spoznáme počas podujatia E3 v roku 2020

Analýza odborníka naznačuje, že herné konzoly PlayStation 5 a nový Xbox uzrú svetlo sveta na každoročnom podujatí E3 2020.

Sony a Microsoft by nám mali ukázať svoje nové esá až počas budúceho roka, nie toho súčasného. Analýza odborníka naznačuje, že herné konzoly PlayStation 5 a nový Xbox uzrú svetlo sveta na každoročnom podujatí E3 2020.

Ide teda o konflikt so špekuláciami, ktoré tvrdia, že next-gen kúsky predstavia už v roku 2019. Japonský samuraj sa však tento rok E3 nezúčastní, takže ak by sa tak predsa len stalo, oficiálne predstavenie novinky prebehne na inom mieste a v iný deň. Ostrieľaný analytik Lewis Ward z IDC si ale myslí, že je to nepravdepodobné.

“Ak plán zahŕňa dvojročnú aktualizáciu hardvéru pred príchodom novej generácie systémov, tak rok 2020 bude ten, kedy Sony a Microsoft odhalia svoje nové systémy,” uviedol v rozhovore pre Gaming Bolt. Ak teda dáme na jeho odborný názor, tak sa ich dočkáme v polovici nadchádzajúceho roka, nie v polovici toho súčasného.

Ako informuje server TechSpot, herná konzola PlayStation 5 vyjde potenciálneho zákazníka približne 500 dolárov. Za túto sumu vraj dostane procesor Ryzen s ôsmymi jadrami vrátane špeciálne vyvinutej grafickej karty, ktorá bude stáť na nadchádzajúcej platforme Navi z dielne spoločnosti AMD.