SDXC

Spoločnosť Lexar začína predávať prvú 1TB pamäťovú kartu typu SDXC

Spoločnosť Lexar začala predávať po viac ako dvoch rokoch od predstavenia pamäťovú kartu formátu SDXC, ktorá ponúka veľkorysú kapacitu 1TB. Toto médium bolo po prvý krát predstavené na podujatí Photokina 2016.

Spoločnosť Lexar začala predávať po viac ako dvoch rokoch od predstavenia pamäťovú kartu formátu SDXC, ktorá ponúka veľkorysú kapacitu 1TB. Toto médium bolo po prvýkrát predstavené na podujatí Photokina 2016.

Užívatelia, ktorí fotia alebo natáčajú videá s tzv. „veľkým“ fotoaparátom dobre vedia, že sa bez kvalitnej a hlavne objemnej pamäťovej karty nezaobídu. Novinka značky Lexar pojme poriadny zástup RAW snímok a 4K videí.

Karta zvláda zapisovať a čítať dáta na úrovni UHS-I, čiže nie je taká promptná ako karty triedy UHS-II. Pracuje ale na hornej hranici špecifikácie – rýchlosti 95 MB/s. Záznam bežného 4K videa by tak nemal robiť problémy.

lexar 1TB

Predstavitelia spoločnosti si na margo zahájenia predaja krátko zaspomínali na minulosť a pozreli sa aj do budúcnosti.

Od 1 GB po 1 TB za 15 rokov

Lexar predstavil prvú pamäťovú kartu s kapacitou 1 GB pred takmer pätnástimi rokmi. V súčasnosti tu máme 1 TB typ a ak pôjde všetko podobným tempom, Lexar predpovedá, že do roku 2036 predstaví aj prvú SD kartu s kapacitou 1 PB (1024 TB).

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

A koľko vlastne takáto pamäťová karta stojí? Výrobca si vypýta 499 amerických dolárov. Pri európskej dostupnosti cena možno ešte o niečo porastie. Podrobnosti o 1 TB pamäťovej karte značky Lexar nájdete aj na oficiálnej stránke výrobcu.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať