android tv

Google skvalitní platformu Android TV. Chce dozrieť na hardvér a aplikácie

Inteligentné televízory a TV boxy s operačným systémom Android TV na trhu príliš nevyčnievajú, no majú svojich zákazníkov a otvorenú budúcnosť.

Inteligentné televízory a TV boxy s operačným systémom Android TV na trhu príliš nevyčnievajú, no majú svojich zákazníkov a otvorenú budúcnosť. Hlavne, ak sa bude vylepšovať na správnych miestach.

Inteligentné televízory s operačným systémom Android TV vyrába napríklad japonské Sony. A niektoré kúsky sú naozaj pôsobivé (a drahé). Napríklad tento. Z TV boxov môžeme spomenúť tie od Xiaomi, ktoré sú cenovo dostupnejšie.

Mimoriadne lacné zariadenia ale nemusia zákazníkom priniesť taký zážitok z užívania aký by si želali, poprípade aký pri kúpe očakávali. Nedostatočne výkonné komponenty spôsobia oneskorenia pri spúšťaní aplikácií alebo často nedokážu plnohodnotne utiahnuť obsah prehrávaný vo vysokom rozlíšení.

android tv
android.com/tv

Magazín Cord Cutters vyspovedal na podujatí CES 2019 vedúceho predstaviteľa spoločnosti Google menom Shalini Govil-Pai, ktorý zodpovedá za riadenie produktov Android TV. Okrem iného spomenul dve dôležité inovácie, ktoré pripravujú.

Google by chcel pre budúce produkty nastaviť minimálne hardvérové požiadavky. Výrobcovia zariadení by tak museli používať výkonnejšie komponenty, čo zabezpečí konzistentnú úroveň výkonu naprieč všetkými (budúcimi) zariadeniami s Android TV.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Nielen smartfóny, ale aj moderné televízory stavajú na kvalitných aplikáciách. Google vytvoril nový tím vývojárov, ktorý bude mať jedinú úlohu – vytvárať nové aplikácie pre zariadenia s Android TV.

Snáď Google nebude otáľať a vylepšenia nasadí v čo najskoršom možnom čase.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať