Herné laptopy

Nvidia myslí aj na laptopy: Nové grafické karty GeForce RTX budú ich súčasťou

Spoločnosť Nvidia prezradila, že už čoskoro pridu na pulty obchodov herné laptopy s grafickými kartami GeForce RTX.

Spoločnosť Nvidia predstavila počas CES 2019 cenovo najdostupnejšieho člena rodinky technologicky pokročilých grafických kariet RTX. Okrem toho sme sa ale dozvedeli aj to, že ich uvidíme i ako hardvérovú súčasť herných notebookov. Výnimkou nebude ani high-end model RTX 2080.

Laptopy od hardvérových partnerov začnú prúdiť na pulty obchodov so spotrebiteľskou elektronikou od konca januára, informuje výrobca. Spočiatku by malo byť k dispozícii viac ako 40 modelov vo viac ako 100 rôznych konfiguráciách, ktoré dokážu v reálnom čase sledovať svetelné lúče a využívať umelú inteligenciu na zlepšenie kvality zobrazovanej grafiky.

Nvidia tvrdí, že všetky laptopy s grafickými kartami GeForce RTX ponúknu dve kľúčové technologické vymoženosti. Prvou je BatteryBoost na zlepšenie výdrže batérie počas hrania a druhou pre zmenu WhisperMode, čo slúži na zabezpečenie tichého chodu hardvéru. Niekomu môže hlučné chladenie prekážať, preto nezabudli ani na nástroj, prostredníctvom ktorého si ho vie prispôsobiť podľa vlastných predstáv.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Ako už bolo spomínané, mobilné herné stanice budú k dispozícii od 29. januára, pričom ich vyrobia renomované spoločnosti z viacerých kútov sveta. Spomína sa Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, MSI a aj Samsung.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať