Digisexualita alebo neobyčajná láska k robotom. V čom spočíva ?

Digisexuáli sú ľudia, ktorých priťahujú viac roboti s umelou inteligenciou ako ľudia z mäsa a kostí s biologickou mysľou.

Vo svete sa formuje nová skupina označovaná termínom digisexuáli. Sú to ľudia, ktorých priťahujú viac roboti s umelou inteligenciou ako ľudia z mäsa a kostí s biologickou mysľou.

Takíto ľudia skutočne existujú a nie je ich málo. Žena zasnúbená s 3D vytlačeným robotom, ktorého si sama vytvorila či inžinier, ktorý sa oženil so svojou robotickou ženou nie sú výnimkami. Akademici sa začali týmto konceptom zaoberať už v roku 2017. S dnešným veľmi rýchlym rozmachom vedy a technológií sa ani nemôžeme čudovať. Čo je však na pojme digisexuál také provokatívne?

“To, čo ich priťahuje je sexuálna technológia, hračky, ktoré dokážu kontrolovať rôznymi technologickými zariadeniami,” vysvetľuje Markie Twist, profesor na univerzite Wisconsin-Stout. “Nemajú žiadny kontakt s ľuďmi a už vôbec nemajú záujem o sex s ľuďmi.” Digisexuál je teda človek, ktorého priťahuje robot pravdepodobne z tých dôvodov, že ho dokáže ovládať, nemá vlastný názor, neodvráva mu a veľmi jednoducho si s ním tak dokáže budovať vzťah.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Bude sa spektrum správania digisexuála čoskoro považovať za úplne normálne?

“Či je tento pojem absurdný, nevyhnutný alebo urážlivý, vyvoláva hneď niekoľko otázok. Pre začiatok, sú digisexuáli okrajová skupina určená zostať pochovaná v sexuálnom podzemí, vo svete, kde sexuálne hračky reagujú a poskytujú spätnú väzbu a sexuálni roboti majú dokonca umelú inteligenciu? Alebo sa táto skupina rozšíri v kultúre, do ktorej prenikla online pornografia, sexting a podobné praktiky?” uvažuje reportér z The New York Times, Williams.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať