Apple plánuje vyvíjať vlastné batérie, najal preto experta s dlhoročnými skúsenosťami

Spoločnosť Apple môže v nadchádzajúcich rokoch znížiť svoju závislosť od dodávateľov niektorých komponentov. Šepká sa o vývoji vlastných sieťových modemov, microLED obrazoviek a najnovšie aj batérií. 

Spoločnosť Apple môže v nadchádzajúcich rokoch znížiť svoju závislosť od dodávateľov niektorých komponentov. Šepká sa o vývoji vlastných sieťových modemov, microLED obrazoviek a najnovšie aj batérií. 

Reálnejšie kontúry naberajú hlavne akumulátory novej generácie, ktoré by mohli v budúcnosti napájať smartfóny iPhone, ako aj tablety iPad a ďalšie zariadenia s logom nahryznutého jablka.

Podľa zdrojov spravodajstva Bloomberg spoločnosť Apple zamestnala experta menom Soonho Ahn, ktorý má zastávať hlavnú vedúcu pozíciu v oddelení vývoja batérií. Na túto pozíciu ho predurčujú náležité skúsenosti.

Dlhých 18 rokov (do 2014) totižto pracoval v divízii LG Chem, ktorá sa zaoberá vývojom akumulátorov a to isté platí o divízii Samsung SDI, kde Soonho Ahn viceprezidentom. Obe kórejské spoločnosti dodávajú alebo dodávali svoje batérie veľkému množstvu technologických spoločností po celom svete, vrátane Apple.

bateria
Útroby smartfónu iPhone

Situácii nahráva do kariet aj správa z februára minulého roka, ktorú taktiež priniesol Bloomberg.

Apple sa vtedy zaujímal o priame a hlavne dlhodobé dodávky kobaltu, kovu, ktorý je kľúčový pre výrobu batérií. Je pravdou, že dopyt poháňali hlavne obavy z nedostatku tohto materiálu na trhu, ktorý mal zapríčiniť rozmach elektromobility.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Obavy sú v konečnom dôsledku stále opodstatnené. Štvrtinu celosvetovej produkcie zhltnú práve odvetvia spojené s vývojom a výrobou inteligentných mobilných telefónov. Veľké nádeje sa v tomto ponímaní vkladajú predovšetkým do grafénu, prvku, ktorý má výrazne vylepšiť vlastnosti akumulátorov budúcnosti.

Grafén je ale stále veľmi náročný na výrobu. Nie je ho zatiaľ možné produkovať v uspokojivom objeme a už vôbec nie za cenu, ktorá by sa dala označiť ako prijateľná.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať