Podzemná diaľnica

VIDEO Podzemná diaľnica v akcii: Takto vraj vyzerá budúcnosť prepravy

Ako už určite mnohí z vás stihli zaregistrovať, Elon Musk tak trošku prepracoval svoju víziu s podzemnou prepravou.

Ako už určite mnohí z vás stihli zaregistrovať, Elon Musk tak trošku prepracoval svoju víziu s podzemnou prepravou. Testovací úsek diaľnice pod nohami obyvateľov Los Angeles nevyužíva prepravný pod, ale pomocné kolieska, ktoré sa iba vysunú z podvozku elektromobilu.

Od toho momentu začne veľmi prudká jazda pri rýchlosti až 240 kilometrov za hodinu, od čoho si Boring Company sľubuje odľahčenie dopravnej premávky v uliciach väčších miest, kde sú zápchy na dennom poriadku. Nebude to ale iba o rýchlejšej preprave z jedného miesta na druhé, ale aj o poriadnej zábave s poriadnou dávkou adrenalínu.

Ako píše server The Verge, ktorý mal príležitosť vyskúšať si túto šialenosť na vlastnej koži, je to vraj lepšie, ako keby ste navštívili legendárny Disneyland.

Podzemnú diaľnicu chcú sprístupniť pre všetky podporované typy elektromobilov. Ak vozidlo splní dve podmienky, nič mu nebráni v tom, aby nastúpilo na najbližší výťah a nechalo sa preniesť priamo do útrob prepravného systému. Jednou je, aby malo k dispozícii aspoň čiastočne fungujúceho autopilota, zatiaľ čo tá druhá vyžaduje dodatočnú investíciu do inštalácie spomínaných koliesok, čo predstavuje približne dve až tri stovky $.

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať