Tesla Model X na podzemnej diaľnici

Vizionár Elon Musk ide stavať podzemné diaľnice pre autá s pomocnými kolieskami

Elon Musk oznámil, že mení svoje plány s podzemnou prepravou. Pôvodné pody po novom nahrádzajú špeciálne pomocné kolieska.

Jedna z viacerých spoločností Elona Muska oznámila, že mení svoje plány s prepravou pod zemou. Pôvodné prepravné pody po novom nahrádzajú špeciálne pomocné kolieska, ktoré sa pred využitím takzvanej podzemnej diaľnice Boring Company pripevnia o karosériu automobilu.

Do tunelu však nepustia úplne každého, ale len toho, kto disponuje elektromobilom s autopilotom. To znamená, že musí vedieť sám akcelerovať a aj sám brzdiť. Pokiaľ niečo také neponúka, majiteľovi nezostáva nič iné, ako znášať dopravné zápchy na pozemnej infraštruktúre.

Prvá podzemná diaľnica vyrastá pod americkým mestom Los Angeles, kde už dokonca prebiehajú i prvé testovacie jazdy. Spustenie ostrej prevádzky by teda malo byť za rohom.

Pomocné kolieska (via Electrek.co)

Maximálne 240 km/h

Čo sa týka maximálnej možnej rýchlosti, tak spomínajú až 240 kilometrov za hodinu. Stačí iba nájsť vstup, vysunúť namontované pomocné kolieska a následne dupnúť na plynový pedál. Dodatočné príslušenstvo si môžu zákazníci americkej automobilky Tesla zaobstarať za 200 až 300 $, a to navyše aj tí, ktorí nepoužívajú jej produkty.

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať