Nosná raketa sa na Zem nevrátila tak ako mala. Po tom, ako na orbitu vyniesla loď Dragon, jej zlyhalo hydraulické čerpadlo.

SpaceX v stredu, 5. decembra, vyslal smerom k Medzinárodnej vesmírnej stanici zásobovaciu loď Dragon. Rakete, ktorá ho vyniesla na orbitu sa však nepodarilo pristáť tak, ako býva pri SpaceX bežné. Ide o prvý taký prípad od štartu Falcon Heavy vo februári.

Problémy prvého stupňa sme zaznamenali už počas živého prenosu, keď začal Falcon 9 rotovať. Nakoniec sa raketa zrútila do mora neďaleko mys Canaveral. Samotný záber pristátia v mori počas živého vysielania nebol odvysielaný. Elon Musk sa za to ospravedlnil a na svoj Twitter okamžite nahral celé video z niekoľkých perspektív.

Musk zároveň dodal, že rakete zlyhalo hydraulické čerpadlo zodpovedné za ovládanie jednej z klapiek, ktoré rakete pomáhajú udržiavať správnu orientáciu. Do budúcna bude raketa vybavená aj záložným čerpadlom, aby sa predišlo rovnakým komplikáciám. Falcon 9 po relatívne mäkkom pristátí aj naďalej odosielal dáta a vyzeral byť nepoškodený.

Loď Dragon je úplne v poriadku, krátko po oddelení od 1. stupňa roztiahla solárne panely a pomaly ale isto sa približuje k ISS. Na jej palube je nové vybavenie pre vedecké účely, krmivo pre myši a ďalšie dôležité veci.