Budúca vlajková loď Xiaomi môže mať 48 Mpx fotoaparát

Po tom ako Huawei predstavil modely P20 Pro a Mate 20 Pro so 40 Mpx fotoaparátmi sa o slovo hlási Xiaomi.

Po tom, ako Huawei predstavil modely P20 ProMate 20 Pro so 40 Mpx fotoaparátmi, sa o slovo hlási Xiaomi. Ten má spoločnosť prekonať so 48 Mpx senzorom, ktorý má spárovať s umelou inteligenciou. Hovoril o tom prezident spoločnosti Lin Bin.

Bin na sociálnu sieť Weibo nahral fotografiu zariadenia, ktoré má na konštrukcii zmienku o 48 Mpx senzore. Hneď na ním je duálny LED blesk. Momentálne však nie je isté, či ide o duálny fotoaparát.

Obrázok uverejnil prezident Xiaomi.

Bin zároveň potvrdil, že zariadenie používa už niekoľko týždňov a že ho oficiálne predstavia už v januári. Do úvahy tak prichádza predstavenie počas CES 2019 v Las Vegas. Viac detailov momentálne nevieme.

Predpokladá sa však, že pôjde buď o 48 Mpx senzor Sony IMX586 alebo Samsung ISOCELL Bright GM1. Jednotlivé pixely v týchto senzoroch sú veľké len 0.8 µm, no dokážu skombinovať štyri pixely do jedného, vďaka čomu sa im darí nasimulovať jasnosť pixelov veľkých 1,6 µm.

TIP REDAKCIE
AKTUALIZOVANÉ: Orange mal rozsiahly výpadok služieb, problém sa už zdá byť vyriešený

Xiaomi vďaka senzoru s tak veľkým rozlíšením môže ponúknuť fotoaparát so 4-násobným zoomom, z ktorého efektívne dostanete čistý 12 Mpx záber. To, či Xiaomi skutočne nasadí takýto senzor v novom smartfóne, nateraz ostáva otvorené. Všetky indície však zatiaľ naznačujú, že sa tak stane.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať