AKTUÁLNE: Slovenská sporiteľna končí s letákmi v pobočkách a s potvrdenkami z bankomatov

Slovenská sporiteľňa opäť prekvapuje a ide príkladom pre všetky bankové inštitúcie. Pristúpila k veľkej zmene, vďaka ktorej ušetrí až 23 ton papiera ročne.

Slovenská sporiteľňa opäť prekvapuje a ide príkladom pre všetky bankové inštitúcie. Dnes pomocou tlačovej správy médiá a klientov upozornila, že pristúpila k veľkej zmene, vďaka ktorej ušetrí až 23 ton papiera ročne.

Po tom, ako banka ukončila využívanie vonkajšej reklamy, čím znižuje vizuálny smog v mestách, pristupuje k ďalšiemu riešeniu, tentokrát ekologicky orientovanému. Slovenská sporiteľňa končí s letákmi na pobočkách aj s potvrdenkami z bankomatov. Inštitúcia internete využíva takmer výhradne recyklovaný papier. Vďaka zmenám chcú ušetriť až 23 ton papiera ročne.

„Ako zodpovedný a inovatívny líder sme sa rozhodli zrušiť možnosť tlače papierových potvrdeniek pre svojich klientov. Ľudia čoraz viac využívajú digitálne služby, preto neočakávame, že by túto zmenu vnímali negatívne. Len zrušením papierových potvrdeniek ušetríme ročne zhruba 9 ton papiera, čo bude mať priaznivý dôsledok na životné prostredie,”  vysvetľuje Pavel Cetkovský, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne, ktorý je zodpovedný aj za environmentálnu politiku banky.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Namiesto papiera tablety a aplikácia

Súčasne sa tým zvýši aj bezpečnosť našich klientov, keďže množstvo potvrdeniek končilo na zemi či v smetných košoch, pritom obsahovali dôverné informácie o účtoch. Klienti Slovenskej sporiteľne sa nemusia obávať, informáciu o zostatku na účte a o obratoch si vedia hneď pozrieť prostredníctvom daného bankomatu bez poplatku. Tiež môžu získať informácie aj prostredníctvom SMS notifikácie. Súčasne si stav na účte vedia pozrieť aj v Georgeovi či v najbližšom výpise účtu.

Namiesto rôznych letákov spoločnosť prechádza na využívanie tabletov, vďaka čomu klienti na obrazovke okamžite vidia ako funguje internet banking či princípy sporenia a ďalších produktov.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať