Ilustračný obrázok

Ruská armáda testuje novú raketu: Zircon letí rýchlosťou až 2,7 km za sekundu

Odborníci z ruského zbrojárskeho priemyslu vyvinuli bojovú raketu s tak pokročilým pohonom, že mu nerobí problém nabrať rýchlosť až 2,7 kilometra za sekundu.

Odborníci z ruského zbrojárskeho priemyslu vyvinuli bojovú raketu s tak pokročilým pohonom, že mu nerobí problém nabrať rýchlosť až 2,7 kilometra za sekundu a ani si ju udržať. Zircon je preto postrachom každého súčasného obranného systému, ktorý by bol voči jej špecifikácii takmer úplne bezbranný.

Problém tkvie iba v tom, že túto raketu začnú vyrábať až v roku 2021. Ruská armáda má totiž zatiaľ k dispozícii iba nedokončené prototypy, pričom pár z nich už stihli podrobiť prísnemu testovaniu, píše server PopularMechanics. Posledné prebehlo 10. decembra, čiže len pred niekoľkými dňami.

Raketa Zircon (3M33 Zircon) je určená ako na elimináciu bojových lodí, tak aj cieľov na súši. Nejde teda iba o úzko špecializovaný typ munície. TASS tvrdí, že ju prispôsobili vertikálnym raketovým silám na palube viacerých typov ruského loďstva, pričom strieľať ju dokážu aj ponorky z novej triedy Yasen.

Keďže dokáže nabrať rýchlosť až 2,7 kilometra za sekundu a doletí asi 1 000 km, stáva sa z nej veľmi nebezpečná zbraň, ktorú by nemal podceňovať ani jeden potenciálny nepriateľ. Otázne zostáva už iba to, aká je realita. Čísla zatiaľ vyzerajú sľubne, no tie v zbrojárskom priemysle nehrajú až tak veľkú rolu, na akú sme zvyknutí napríklad v tom mobilnom.

TIP REDAKCIE
Orange zaradil do ponuky ďalšie zariadenia, pomôže aj sociálne slabším rodinám
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať