Tesla Superchager

Elon Musk: Budúci rok pokryjeme celú Európu stanicami Supercharger

Nabíjacie stanice Supercharger, za ktorými stojí automobilka Tesla, by mali už počas budúceho roka pokrývať 100 % územia starého kontinentu.

Nabíjacie stanice Supercharger, za ktorými stojí automobilka Tesla, by mali už počas budúceho roka pokrývať 100 % územia starého kontinentu. Miestni majitelia jej elektromobilov budú môcť vďaka tomuto kroku cestovať po Európe bez toho, aby mali obavy, že niekde zostanú stáť s prázdnou batériou.

Vyplýva to z čerstvých slov kontroverzného vizionára Elona Muska. Ten zaujímavú informáciu prezradil na sociálnej sieti Twitter, kde odpovedal jednému z fanúšikov. Ten sa však pýtal iba na Írsko, nie rovno na celý kontinent.

Keď mu položil otázku, či vybudujú stanice Supercharger na chýbajúcich írskych lokalitách, Elon mu odpovedal priamo (áno), no zároveň podotkol, že podobné plány kujú aj v iných kútoch Európy. V tweete spomenul susednú Ukrajinu, Nórsko a Turecko, a to vrátane roku 2019, kedy ich hodlajú zrealizovať.

Podobný krok sa ale dal vzhľadom k príchodu Modelu 3 na európsky trh i očakávať. Tesla robí všetko pre to, aby si odkrojila zo vznikajúceho trhového segmentu čo najväčší podiel. Čoskoro sa totiž začnú biť o pozornosť i giganti z automobilového priemyslu ako Mercedes, Audi, Porsche a BMW.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií
Total
49
Zdieľaní
Total
49
Zdieľať