Rusi podľa dohadov plánujú militarizovať vesmír útočnými zbraňami. Čo na to USA?

Keď príde na pretras vesmír, Rusi sa správajú naozaj zvláštne. Nedávno sa po svete rozšírili dohady o tom, že do vesmíru mohli vypustiť tajnú zbraň.

Keď príde na pretras vesmír, Rusi sa správajú naozaj zvláštne. Nedávno sa po svete rozšírili dohady o tom, že by do vesmíru mohli vypustiť tajnú zbraň.

K týmto dohadom prispela armáda Spojených štátov, ktorá záhadný vzlet pozorovala. Raketa, ktorá pri vzlete do vesmíru mala na obežnú dráhu Zeme vypustiť tri nové komunikačné satelity, vypustila do vesmíru vraj aj niečo ďalšie. Základ rakety teda neopustili 3 obežné telesá ale 4.

Američanom sa to nepáči

Začiatkom tohto roka bola OSN varovaná, že neobvyklá situácia v Rusku môže byť dôkazom toho, že krajina si vo vesmíre buduje bojový laserový systém. Či je ale tomu skutočne tak, nebolo potvrdené. Nie je totiž neobvyklé, že vlády chcú na obežnú dráhu Zeme vypustiť aj satelity, o ktorých by ich konkurencia nič nevedela. Posledne vypustený satelit je však ďalším kúskom skladačky, ktorý by mohol potvrdiť, že Rusko si vo vesmíre chystá nevídané veci.

TIP REDAKCIE
6 rokov starý Fairphone 2 dostane aktualizáciu na Android 10

Hovorí sa, že satelity, ktoré posledne vypustila krajina do vesmíru sú ozbrojené a mohli by byť vážnou hrozbou pre vesmírne operácie ostatných krajín. Ich úlohou je vraj zničiť ostatné satelity tým, že ich postrčia do atmosféry. Bojový laserový systém by zas mohol byť schopný vyradiť všetky americké satelity z prevádzky. Yleen Poblete, zástupkyňa tajomníka kontroly, overovania a dodržiavania zbraní, povedala OSN, že rozdiel medzi verejným prejavom Ruska a jeho skutočnými zámermi rastie.

USA teda kvôli nezvyčajnému správaniu Ruska koná. Pracuje na pláne, vďaka ktorému si bude môcť do vesmíru taktiež priniesť zbrane. Dúfajme teda, že sa vesmír nad našimi hlavami nestane bojovou zónou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať