Renomovaná nemecká automobilka Porsche má na krku nový rekord. Len krátko po tom, čo internet obletela správa o dychberúco rýchlom nabíjaní elektromobilu Taycan, sme sa dopočuli o ešte lepšom výkone. Kadenciu 350 kW zlepšili na 400 kW, pričom ju hodlajú vytiahnuť až k šialeným 450 kW.

Budú však potrebovať trošku času, pretože ten najnovší prototyp spomínaného elektromobilu nabíjajú v týchto dňoch pri výstupe, ktorý je o 50 kW slabší. Niečo také umožňujú realizovať až 900-voltové nabíjacie stanice (500 ampérov) na území Nemecka, píše Electrek.

Rýchlosť, o akej nedávno hovoril šéf spoločnosti Porsche, dosahuje kadenciu 350 kW (800 voltov), z čoho logicky vyplýva, že 400-kilometrový dojazd nadobudneme po novom skôr ako za 20 minút. Už len prvé 3 minúty nabíjania vybitého akumulátora zabezpečia až 100 kilometrov. Predtým to trvalo o 1 minútu dlhšie.

Nabíjanie pri avizovanej kadencii 450 kW posunie tieto hranice ešte ďalej. Inžinierom z automobilky ale momentálne stojí v ceste náročný vývoj, v rámci ktorého musia vytvoriť pokročilejší chladiaci systém. Jeho súčasná podoba im totiž umožňuje využívať maximálne 400 kW výstup.