Elektromobil od Porsche

Porsche posúva level: 3 minúty nabíjania elektromobilu a prejdete až 100 km!

Len krátko po tom, čo internet obletela správa o dychberúco rýchlom nabíjaní elektromobilu Porsche Taycan, sme sa dopočuli o ešte lepšom výkone.

Renomovaná nemecká automobilka Porsche má na krku nový rekord. Len krátko po tom, čo internet obletela správa o dychberúco rýchlom nabíjaní elektromobilu Taycan, sme sa dopočuli o ešte lepšom výkone. Kadenciu 350 kW zlepšili na 400 kW, pričom ju hodlajú vytiahnuť až k šialeným 450 kW.

Budú však potrebovať trošku času, pretože ten najnovší prototyp spomínaného elektromobilu nabíjajú v týchto dňoch pri výstupe, ktorý je o 50 kW slabší. Niečo také umožňujú realizovať až 900-voltové nabíjacie stanice (500 ampérov) na území Nemecka, píše Electrek.

Rýchlosť, o akej nedávno hovoril šéf spoločnosti Porsche, dosahuje kadenciu 350 kW (800 voltov), z čoho logicky vyplýva, že 400-kilometrový dojazd nadobudneme po novom skôr ako za 20 minút. Už len prvé 3 minúty nabíjania vybitého akumulátora zabezpečia až 100 kilometrov. Predtým to trvalo o 1 minútu dlhšie.

Nabíjanie pri avizovanej kadencii 450 kW posunie tieto hranice ešte ďalej. Inžinierom z automobilky ale momentálne stojí v ceste náročný vývoj, v rámci ktorého musia vytvoriť pokročilejší chladiaci systém. Jeho súčasná podoba im totiž umožňuje využívať maximálne 400 kW výstup.

TIP REDAKCIE
Samsung vylepší rad Galaxy A, pribudne odolnosť voči vode
Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať