Port CCS Combo 2

Tesla začala vylepšovať európske stanice Supercharger, pribudne im CCS Combo 2

Automobilka Tesla začala s avizovaným vylepšovaním existujúcich nabíjacích staníc Supercharger po území starého kontinentu.

Automobilka Tesla začala s avizovaným vylepšovaním existujúcich nabíjacích staníc po území starého kontinentu. Každý jeden miestny Supercharger by tak mal postupom času dostať žiadaný CCS (Combined Charging System) Combo 2 konektor, ktorý umožní majiteľom elektromobilu Model 3 používať rýchle nabíjanie.

Ak by nebol k dispozícii, musia čakať na doplnenie šťavy podstatne dlhšie ako s ním. O Spojených štátoch amerických to však neplatí, pretože tam nie je tento štandard zaužívaný. Preto dostanú port CCS Combo 2 iba európske verzie vozidla. Prvé kusy sem vraj dorazia už vo februári.

Ako píše server Teslarati, CCS štandard podporuje množstvo nabíjacích staníc európskych automobiliek vrátane niekoľkých renomovaných značiek. Ak chce teda Tesla na kontinente so svojou štvorkolesovou novinkou uspieť, nemá príliš na výber. V opačnom prípade to môže pocítiť na slabších predajoch. Kto si predsa kúpi elektromobil, ktorý sa nedá hocikde rýchlo nabiť?

TIP REDAKCIE
Apple Car sa vraj môže na cesty dopracovať už v roku 2025
Port CCS Combo 2
Port CCS Combo 2

CCS štandard 

Tento štandard konkuruje štandardu CHAdeMO, pričom ten využívajú spoločnosti, ako je napríklad Subaru alebo Nissan. Jeho port tvoria dve časti, pričom existujú dve mierne rozdielne verzie.

Prvou časťou je klasika Type 2 pre pomalšie nabíjanie v garáži, zatiaľ čo druhú reprezentujú dva veľké DC piny s rýchlo-dopĺňacími kapacitami. Tejto verzii hovoria CCS Combo 2 a práve tá pribúda na európskych staniciach Supercharger. Alternatíva CCS Combo 1 vyzerá podobne, no tú pre zmenu využívajú v USA.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať