Porsche prezradilo ceny: Nový elektromobil Taycan nebude lacný špás

Spoločnosť Porsche nám prezradila ďalšie dôležité informácie o dlhšie avizovanom elektromobile Taycan.

Spoločnosť Porsche nám prezradila ďalšie dôležité informácie o dlhšie avizovanom elektromobile Taycan. Tentokrát sme sa dostali k cenovkám, ktoré si po spustení predaja hodlá pýtať za jednotlivé verzie. Nároční zákazníci dostanú na výber aj takzvaný Turbo model.

Za ten si však budú musieť poriadne priplatiť, pretože by mal stáť viac ako 110 000 €, zatiaľ čo obyčajný model Porsch Taycan vychádza po prepočte necelých 90 000 €. Za trošku lepšie vybavený Taycan 4S zaplatíme o pár tisícok viac, píše server Teslarati. Výroba odštartuje v priebehu roka 2019.

Za čerstvo zverejnenými informáciami stojí globálny ambasádor značky Porsche, ktorý odpovedal na otázky zvedavému novinárovi s menom Alex Roy.

Čo sa týka technickej špecifikácie, tak od Turbo verzie elektromobilu možno očakávať cez 500-kilometrový dojazd, stovku pod 3,5 sekundy, maximálnu rýchlosť o veľkosti 250 km/h alebo doslova brutálne rýchle nabíjanie batérie. Ak pôjde všetko podľa plánov nemeckej automobilky a používateľ dostane príležitosť využívať niektorú z jej najvýkonnejších nabíjacích staníc, tak za 3 minúty doplní dostatok šťavy na to, aby prešiel až 100 kilometrov.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s čipom Snapdragon 8 Gen 1 predstaví Motorola, pôjde o Moto Edge X30
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať