Mobilná nabíjačka od VW

Volkswagen má novú nabíjačku: Je mobilná a dostala 360 kWh batériu

Gigant z automobilového priemyslu predstavil novú mobilnú nabíjačku pre elektromobily, ktorú vybavil až 360 kWh akumulátorom.

Gigant z automobilového priemyslu predstavil pred celým svetom svoju novú mobilnú nabíjačku pre elektromobily, ktorú vybavil až 360 kWh akumulátorom. Novinka z dielne spoločnosti Volkswagen je vyrobená na to, aby poskytla podporu tým oblastiam, kde ešte stále chýbajú stacionárne nabíjacie stanice.

Mobilné nabíjačky budú k dispozícii na viacerých flexibilných lokalitách, čo znamená, sa vedia v prípade potreby presúvať z jedného miesta na druhé. Ten, kto potrebuje ich služby, iba jednoducho vytiahne smartfón, otvorí špeciálnu aplikáciu a behom niekoľkých sekúnd vie zistiť, kde sú tie najbližšie.

Pilotná prevádza novinky odštartuje v nemeckom meste Wolfsburg, kde má automobilka Volkswagen centrálu, informuje Electrek. Stane sa tak už v priebehu prvých šiestich mesiacov nadchádzajúceho roka 2019. Keď úspešne skončí, nabíjačky následne rozšíria i do ďalších oblastí, kde vedia podať pomocnú ruku.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií

360 kWh batéria

Ako už bolo spomínané, mobilná nabíjačka je vybavená vlastným akumulátorom s kapacitou až 360 kWh, čo podľa slov výrobcu vystačí na nabitie približne 15 elektromobilov. Samozrejme, všetko zavisí iba od toho, koľko šťavy dokážu uchovať. Ak ide o lacnejšie kúsky so slabším dojazdom, vyššie uvedené číslo môže potom odrážať realitu. Prenos elektrickej energie prebieha pri kadencii 100 kW.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať