Elon Musk: Náš autopilot bude čoskoro schopný šoférovať úplne sám

Vizionár Elon Musk prezradil, že Tesla testuje novú verziu autopilota, ktorej nerobí problém semafor, kruhový objazd a ani stopka.

Vizionár Elon Musk prezradil, že Tesla testuje novú verziu autopilota, ktorej nerobí problém semafor, kruhový objazd a ani stopka. Keď to teda skombinujeme so súčasnými kapacitami, elektromobil by nás mal byť schopný odviesť z domu do práce bez toho, aby sme mu venovali pozornosť.

Vyplýva to z nedávno zverejnených tweetov zakladateľa americkej automobilky, kde nám prezradil, na čo všetko sa môžu majitelia kompatibilného kúsku z jej portfólia v neďalekej budúcnosti tešiť.

Zatiaľ sa tu však ešte stále nebavíme o plnohodnotnom autonómnom systéme (5. úroveň), pretože ten vyžaduje prítomnosť hardvéru, ktorý čaká výroba až v prvej polovici roka 2019, píše ElectrekElon ale i napriek tomu tvrdí, že cesta z domu do práce po novom nevyžaduje od človeka za volantom žiadny zásah do riadenia elektromobilu. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa už nezadržateľne blížime do finále.

Aktuálna úroveň autonómneho systému spoločnosti Tesla sa nachádza niekde medzi 2. a 3. úrovňou. Autopilot dnes dokáže na diaľnici obiehať pomaly idúce autá a zvláda z nej aj vyjsť, no tam to zatiaľ končí. V zaľudnenom meste s veľkou premávkou by mal teda veľké problémy, čo sa ale po príchode avizovanej softvérovej aktualizácie podľa všetkého konečne zmení.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať