Náčrt z patentu

Aj Microsoft pracuje na skladacom smartfóne, takto by mal fungovať

Do klubu výrobcov smartfónov, ktorí prinesú svoj skladací model, sa zrejme pridá i gigant Microsoft. Prezrádza to odhalená patentová prihláška.

Do klubu výrobcov smartfónov, ktorí prinesú svoj skladací model, sa zrejme pridá i gigant Microsoft. Prezrádza to odhalená patentová prihláška, kde spomína prenosné mobilné zariadenie s až dvomi displejmi a úzko špecializovaným tlačidlom na otváranie konštrukcie.

To však podľa dostupného náčrtu nie je iba jedno, ale rovno tri. Zostávajúce dve nájdete na bokoch netradične prevedeného smartfónu. Keď zoberieme do úvahy ich rozmiestnenie, tak všetko nasvedčuje tomu, že výrobcovi išlo o vytvorenie čo najlepšej ergonómie.

Zaujímave tu ale je najmä konštrukčné prevedenie, pretože ZDNet nespomína jeden flexibilný zobrazovací panel, ale dva obyčajné, ktoré spája prítomný pánt. Buď teda nechceli odhaliť príliš veľa detailov alebo Microsoft skutočne vyvíja takpovediac svojský model, aby bol odlišný.

Flexibilné displeje

Samsung a ďalší giganti z mobilného priemyslu siahli po displejoch, ktoré sa dajú bez akýchkoľvek trvalých následkov skladať ako kus papiera. Skvelým príkladom môže byť nedávno predstavený Infinity Flex panel od juhokórejského výrobcu spotrebnej elektroniky. O očakávanom smartfóne Galaxy F toho momentálne veľa nevieme, no mal by byť súčasťou i jeho hardvérovej výbavy.

TIP REDAKCIE
Apple, Google aj TikTok musia v Rusku otvoriť pobočky. Miestny úrad sa vyhráža reštrikciami

Aj keď patentová prihláška ešte nič neznamená, dáva nám aspoň ako takú predstavu, na čom vývojári z radov amerického giganta pracujú. Vďaka tomu potom vieme, čo asi tak môžeme v neďalekej budúcnosti očakávať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať