Invalidný vozík s AI od Intelu dokážu ľudia ovládať obyčajnými výrazmi tváre

Vozík s umelou inteligenciou pod názvom Wheelie 7 trvá nainštalovať len 7 minút a hendikepovanému človeku dokáže naozaj pomôcť.

Vozík s umelou inteligenciou pod názvom Wheelie 7 trvá nainštalovať len 7 minút a hendikepovanému človeku dokáže naozaj pomôcť. Stačí sa naň totiž len usmiať a on sa rozbehne.

Invalidné vozíky pre  ľudí, ktorí nemôžu chodiť bývavajú ovládané joystickmi alebo senzormi prichytenými na telá ich používateľov. S novou inováciou by sa už vozíčkari nemuseli podobnými vecami vôbec zaoberať. Ovládať ho totiž budú desiatimi rôznymi výrazmi ich tváre.

Technológia sa gestá a výrazy používateľov naučí automaticky a bez akýchkoľvek ťažkostí. Jej inštalácia a nastavenie je pomerne jednoduché a časovo nenáročné. Stačí teda do aplikácie nahrať rôzne výrazy a potom ich pospájať s funkciami vozíka. Pri širokom úsmeve by sa teda vozík mohol rozbehnúť a pri vyplazení jazyka zas zastaviť.

“Wheelie 7 je prvý produkt, ktorý používa na ovládanie invalidného vozíka výrazy tváre, čo si vyžaduje neuveriteľnú presnosť a bez technológie od Intelu by to ani nebolo možné,” vyjadril sa doktor Paulo Pinheiro, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ HOOBOX Robotics. Celá technológia funguje vďaka kombinácii softvéru rozpoznávania tvárí, senzorov, robotiky a 3D RealSense Depth kamery od Intelu, cez ktorú Wheelie zachytáva 3D mapu tváre používateľa. Kamera a vozík sú funkčné aj za jasného slnečného dňa či pri slabšom svetle.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

Prototyp tohto vozíka je zatiaľ testovaný 60 ľuďmi v USA, ktorí trpia kvadriplegiou, amyotrofickou laterálnou sklerózou či majú akékoľvek iné postihnutie často súvisiace aj s vekom.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať