Facebookové príbehy nájdeme už aj v skupinách

Príbehy (Stories), ktoré na Facebooku debutovali už minulý rok, patra medzi najpopulárnejšie spôsoby zdieľania momentiek (fotografií a videí) online. A keďže sú tieto príbehy tak oľúbené, gigant sa ich rozhodol implementovať aj do skupín.

Príbehy, ktoré na Facebooku debutovali už minulý rok, patria medzi najpopulárnejšie spôsoby zdieľania momentiek (fotografií a videí) online. A keďže sú tieto príbehy tak obľúbené, gigant sa ich rozhodol implementovať aj do skupín.

Ako inak, príbehy nájdeš vo vrchnej časti stránky tvojej skupiny. Členovia doň môžu pridávať fotografie či videá prostredníctvom tlačidla “pridať” (add).

Funkcionalita Group Stories, ako Facebook novinku pomenoval, bude takmer identická s jej predlohou. Používatelia si môžu vybrať fotografiu zo svojho telefónu a následne ju upraviť pomocou efektov, textu či nálepiek.

FOTO: Facebook (via The Verge)

Obsah bude prechádzať kontrolou

Nie každý člen skupiny však môže svoj vybraný príspevok uverejniť. Obsah najskôr musia vidieť moderátori stránky, ktorí následne príbeh zverejnia alebo naopak odstránia. Je tu však aj tá možnosť, že príbehy môže uverejňovať len samotný admin stránky.

TIP REDAKCIE
Zlá kvalita a falzifikáty: Francúzsko zbrojí proti online obchodu Wish

Ako sme už uviedli vyššie, príbehy sú bez najmenších pochýb jedným z najobľúbenejších spôsobov zdieľania obsahu súčasnosti. A práve preto sa ich Facebook pokúsi pretlačiť všade, kde to bude možné. Skupiny sú teda podľa všetkého len začiatok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať