Ilustračný obrázok

Displej z budúcnosti: Samsung vyvinul holografický panel s kvalitným obrazom

Rok 2019 nebude iba o dierach v displejoch, ale aj o ďalších pokusoch priniesť smartfón s holografickými kapacitami.

Rok 2019 nebude iba o dierach v displejoch, ale aj o ďalších pokusoch priniesť smartfón s holografickými kapacitami. Po kúsku RED Hydrogen One by sme totiž mali dočkať i modelu od spoločnosti Samsung, ktorá prostredníctvom svojho patentu dáva najavo, že sa o niečo také môže pokúsiť.

Patent nespomína iba holografický displej, ale rovno celé zariadenie. Lepšie povedané, mobilné zariadenie s kapacitami zobrazovať dvojrozmerný alebo trojrozmerný obraz, a to bez toho, aby bolo potrebné používať akékoľvek dodatočné príslušenstvo.

Áno, podobné pokusy tu už boli a vôbec ich nebolo málo, no ani jeden nedokázal vytvoriť tak kvalitný hologram, ako vraj dokáže zabezpečiť nový typ kľúčovej súčiastky. Ide o takzvaný priestorový modulátor svetla, ktorý podľa dostupných informácií zo zverejneného patentu eliminuje nedostatky súčasných holografických riešení, kam patria slabé pozorovacie uhly či nízke rozlíšenie.

TIP REDAKCIE
Útok voči solidarite: WHO odsudzuje zákazy cestovania uvalené na južný región Afriky
Náčrt z patentu (via USPTO / Samsung / LetsGoDigital)

Dostane ho Note 10?

Aj to je možné, no zároveň i veľmi nepravdepodobné. Odborníci očakávajú, že budúci rok uvidíme zo strany spoločnosti Samsung iba prototyp smartfónu s holografickým zobrazovacím panelom. Výrobca zrejme prinesie úplne nový modelový rad, čiže spraví krok, aký sa od neho očakáva pri skladacích displejoch. Kedy, je otázne, do úvahy tu však pripadá rok 2020.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať