Lenovo: Toto sú prvé ThinkPady s 8. generáciou procesorov od Intel

Lenovo opäť rozširuje sériu svojich ThinkPadov o dva nové kúsky.

Lenovo opäť rozširuje sériu svojich ThinkPadov o dva nové kúsky. Prvým je “tradičný” notebook L390, pričom druhý, o niečo flexibilnejší, nesie názov Yoga L390.

Obidva uvedené modely v sebe budú mať niečo, o čom mohli doterajšie modely zo série len snívať. Reč je, samozrejme, o 8. generácii procesorov od Intel, ktorými sú tieto dve novinky vybavené.

Čo sa presnejších špecifikácií týka, okrem už zmienenej 8. generácii procesorov od Intel sa notebooky môžu pýšiť aj 32 GB DDR4 pamäte RAM, snímačom odtlačkov prstov, čipu dTPM 2.0 či 13,3-palcových Full HD displejom.

Nie všetko však majú tieto dva kúsky spoločné. Ako sme už avizovali vyššie, Yoga L390 nie je tradičný notebook, ale skôr hybrid s dotykovou obrazovkou, ktorú si môžeš otočiť o plných 360 stupňov. Tento šikovný kúsok váži o niečo málo viac než jeho “menej mobilný” súrodenec. Ohybný Yoga L390 váži približne 1,56 kg, pričom klasický L390 váži zhruba o 110 g menej.

FOTO: SlashGear

Adekvátna cena

Šikovný Yoga L390 ťa výjde na 889 USD (784 EUR), čo nie je zrovna nízka suma, ale čo iné sa dalo čakať od tak naloženého hybrida. Okrem skvelého výkonu a skvelej mobility ti totiž toto zariadenie ponúka aj infračervenú kameru, ktorá je kompatibilná s Windows Hello, vďaka čomu sa môžeš tešiť na naozaj rýchle prihlásenia do zariadenia.

K tomuto všetkému ti Lenovo pribalí aj Active Pen stylus, ktorý môžeš používať pri prehodení do tabletového režimu.

FOTO: PCWorld

Pokiaľ však nepotrebuješ notebook krížený s tabletom, určite ti postačí aj klasický L390, ktorý ťa výjde na 659 USD (581 EUR).

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Skvelá výdrž

Čo sa výdrži batérie oboch zariadení týka, L390 ti vydrží približne 14 hodín, zatiaľ čo Yoga o 2 hodiny menej. Samozrejme, na zariadeniach nebude chýbať ani dostatok portov vrátane tých pre USB-C či HDMI a dokonca ani slot pre Micro SD kartu.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať