Google Asistent bude v aplikácii Google Maps zaberať oveľa menej miesta

Google prednedávnom vydal niekoľko menších aktualizácií týkajúcich sa populárneho Google Asistenta.

Google prednedávnom vydal niekoľko menších aktualizácií týkajúcich sa populárneho Google asistenta. Jednou z nich je aj vylepšenie pomocníka v aplikácii Google Maps, kde po novom zaberá omnoho menej miesta.

Ako prvý na novinku upozornil používateľ Redditu. Ten tvrdil, že asistent nielen, že zaberá značne menší priestor, ale dokonca je vraj schopný ponechať zapnutú navigáciu aj počas telefonátov či iných úkonov. To síce dokázal aj doteraz, avšak až doposiaľ sa navigácia počas telefonátu zmenšovala na malinký, takmer nečitateľný štvorec.

Okrem telefonovania môžeš po novom v aplikácii dokonca počúvať YouTube videá či odosielať textové správy.

Kompaktný spodný panel

Jediným dôkazom, že Asistent v danom momente pracuje, je kompaktný panel nachádzajúci sa na spodnej časti obrazovky. Lišta ťa informuje o tvojom ETA (približnom čase príchodu), pričom máš stále možnosť sledovať podrobné inštrukcie, ktoré ti aplikácia poskytuje.

To, že sa dočkáme skromnejšieho Asistenta (aspoň v oblasti Google Maps), nám gigant potvrdil už v máji počas eventu I/O.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Aktualizácia je stále veľmi čerstvá, takže sa nečuduj, pokiaľ ju ešte nemáš. Všetci by sme sa jej mali dočkať v priebehu nasledujúcich týždňov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať