Toto nevyšlo: Samsung fotku zo zrkadlovky vystavoval ako by ju fotil s telefónom

Na to, že výrobcovia budú promovať svoje zariadenia fotografiami zhotovenými samotnými zariadeniami by sme sa mali vedieť spoľahnúť.

Na to, že výrobcovia budú promovať svoje zariadenia fotografiami zhotovenými samotnými zariadeniami by sme sa mali vedieť spoľahnúť. Bohužiaľ, nie je to celkom tak.

Do nášho hľadáčiku sa najnovšie dostal Samsung Galaxy A8 Star, pri ktorom Samsung vytvoril veľkú stránku s fotografiou, ktorá na prvý pohľad vyzerá tak, že bola zhotovená práve novým modelom. Na webe môžete záberu upravovať mieru rozostrenia. Jediným problémom je, že fotografia nebola zhotovená smartfónom.

Zdroj: DIYPhotography.net autorka: Dunja Djudjic

Je to celkom bizarná situácia, keďže úplne rovnakú vec Samsung spravil v Brazílii už pri Galaxy A8. Vtedy sa snažil ľudí presvedčiť, že selfie záber zhotovený zrkadlovkou pochádzal priamo zo smartfónu. Nebolo tomu tak vtedy a nie je tomu tak ani teraz.

Samsung fotku výrazne upravil.
Na webe ju ukazuje akoby pochádzala z Galaxy A8 Star.

Fotografia patrí fotografke Dunja Djudjic, ktorá ju predávala v obchode s obrázkami Getty. Samsung si teda záber zakúpil, o tom niet pochýb. Ako však samotná fotografka dodala, prišlo jej smiešne ako ju upravili Photoshopom.

TIP REDAKCIE
6 rokov starý Fairphone 2 dostane aktualizáciu na Android 10

Aj napriek tomu, že ide o malý prehrešok by sme chceli, aby sa takéto situácie neopakovali. Majú totiž negatívny vplyv na značku a svojim spôsobom sú klamlivé. Samsung síce nikde nenapísal, že daný záber odfotil s Galaxy A8 Star, no pôsobí to tak. Podobný spôsob ako ukázať schopnosti svojho zariadenia nedávno nasadil aj Huawei pri modeli Nova 3i.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať